مناطق دیدنی ایران

چشمه های طبیعی فارس با خاصیت درمانی

گردشگری طبیعت

چشمه های طبیعی فارس با خاصیت درمانی نقش مهمی در جذب گردشگران دارند.از مهم ترین چشمه های استان فارس می توان به نمونه های زیر اشاره کرد:

چشمه بالنگان

چشمه حاجی‌آباد (بالنگان) با جلوه‌های بسیار زیبا و تفرجگاهی، در منطقه‌ای به وسعت سه کیلومتر در محدوده شهرستان اقلید قرار دارد. چشمه‌ بالنگان می‌تواند با برنامه‌ریزی و احداث تأسیسات زیربنایی و خدماتی به یکی از نواحی گردشگری منطقه تبدیل شود. وفور چشمه‌سارهای منطقه، زمینه مساعدی را برای پرورش ماهی قزل‌آلا فراهم آورده است.

چشمه بالنگان

چشمه قدمگاه

این چشمه در نزدیکی دهستان سده در شهرستان اقلید و در محلی با پوشش گیاهی مناسب و محوطه‌ای سرسبز و درختکاری شده قرار دارد. موقعیت این چشمه برای ایجاد تأسیسات پذیرایی بین راهی بسیار مناسب است. در حال حاضر چشمه فوق پس از انباشت در یک حوضچه، بخشی از زمین‌های اطراف را آبیاری می‌‌کند.

چشمه قدمگاه

چشمه ساسان

چشمه ساسان در ۱۵ کیلومتری شهر کازرون و در ناحیه تنگ چوگان واقع شده است و از نقاط دیدنی این شهرستان به حساب می‌آید.
چشمه‌سارها، منظرگاه‌های طبیعی و مجموعه‌ آثار تاریخی تنگ چوگان از جمله قابلیت‌های ارزشمند پیرامون این چشمه است.

چشمه ساسان

چشمه شش پیر

در فاصله شش کیلومتری جنوب شهرستان سپیدان، چشمه‌ای زیبا به نام شش پیر وجود دارد که پوشش جنگلی و چشم‌‌اندازهای طبیعی آن،‌ چشمه شش پیر را به مکانی مناسب برای برای میهمانان بسیار از شهرهای شیراز و یاسوج تبدیل کرده است.

چشمه شش پیر

چشمه پلنگان

این چشمه در محوطه‌ باغ ملی نی‌ریز در دره‌ای بسیار عمیق و سرسبز قرار دارد که با توجه به جلوه‌های طبیعی و پوشش گیاهی و جنگلی مناسب و چشمه‌سارهای فراوان، یکی از زیباترین نقاط طبیعی استان به حساب می‌آید. چشمه پلنگان در حال حاضر یکی از گردشگاه‌های عمومی مردم است.

چشمه پلنگان

چشمه محمد رسول الله

این چشمه که درضلع جنوب غربی شهر اقلید واقع شده یکی از گردشگاه های مهم این شهرستان است در حال حاضر آب این چشمه در زمین‌های کشاورزی و تغذیه حوضچه‌های ماهی که در کنار چشمه‌ها احداث شده‌اند، به مصرف می‌رسد.


 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن