مناطق دیدنی ارمنستان

میدان جمهوری ایروان در ارمنستان

میدان جمهوری ایروان (Republic Square) میدان مرکزی بزرگی در ایروان است که به نام Hanrapetutyan Hraparak نیز شناخته شده است . هراپارک(Hraparak) به زبان ارمنی یعنی میدان .

این میدان تقاطع شده است به وسیله خیابان های Amiryan ، Abovian ، Nalbandian و خیابان Tigran Mets . در وسط میدان یک الگو سنگی (سنگفرش) وجود دارد که از بالا شبیه قالی ارمنی است .

دور تا دور میدان ساختمان های زیبای هتل ماریوت( Marriott Hotel) ، موزه ، پست و مخابرات قرار دارد . روبروی ساختمان موزه استخر بزرگ و زیبایی وجود دارد که شب های تابستان هر شب به مدت حدود ۲ ساعت برنامه رقص نور با فواره و موزیک برگزار می شود .

این میدان در سال ۱۹۴۱ به شکل امروزی درآمد و در سال ۱۹۴۰ به مناسبت بیستمین سالگرد حضور شوروی در ارمنستان از مجسمه لنین در این میدان پرده برداری شد . این مجسمه اکنون در موزه ملی تاریخ قرار دارد .

در این میدان نگارخانه ملی هنر و موزه تاریخ نیز قرار دارد و با اندکی پیاده روی از میدان جمهوری می توانید از موزه تاریخی شهر ایروان هم دیدن کنید .

این موزه بجز روزهای یکشنبه و روزهای تعطیلات ملی مذهبی در سایر روزها از ساعت ۱۱ صبح تا ۵:۳۰ بعدازظهر بر روی بازدیدکنندگان باز است . این موزه در ۴ طبقه به نمای کلی از تاریخ شهر ایروان می پردازد .

همچنین ساعت قرار گرفته در بالای ساختمان دولت در این میدان در مسکو ساخته شده است که در سال ۱۹۴۱ به ایروان منتقل شد . قطر ساعت ۴ متر است و طول عقربه بزرگ ساعت ۱۸۸ سانتی متر و طول عقربه کوچک این ساعت ۱۷۰ سانتی متر است . دقت این ساعت بزرگ بسیار بالاست که در طول ۲۴ ساعت فقط ۲ تا ۳ ثانیه است .

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن