مناطق دیدنی انگلستان

موزه ویکتوریا ، برترین موزه جهان در سال ۲۰۱۶

جایزه ۱۰۰ هزار پوندی بهترین موزه سال ۲۰۱۶ به یک موزه در شهر لندن رسید.
موزه ویکتوریا و آلبرت لندن
موزه « ویکتوریا و آلبرت » در شهر لندن، جایزه ۱۰۰ هزار پوندی (بیش از ۴۷۰ میلیون تومان) بهترین موزه سال ۲۰۱۶ به عنوان ارزشمندترین جایزه در عرصه موزه جهان را از آن خود کرد.
این جایزه گرانقیمت طی مراسمی در موزه تاریخ طبیعی لندن و از سوی «کیت میدلتون» دوشس کمریج به «مارتین راث» رئیس موزه «ویکتوریا و آلبرت» اعطاء شد.رئیس این موزه پس از دریافت جایزه “موزه سال ۲۰۱۶” گفت: از دریافت این جایزه بسیار خوشحال است و این تجلیلی از کارکنان موزه محسوب می‌شود. بسیاری از موزه‌های کوچک وجود دارند که کارهای فوق‌العاده‌ای انجام می‌دهند. این که در میان نامزدهای نهایی این جایزه دریافت جایزه بودیم فوق‌العاده بود و سایر موزه‌ها نیز شایسته دریافت این جایزه هستند.
بی‌بی‌سی نوشت: موزه «ویکتوریا و آلبرت» که در سال ۱۸۵۲ در جنوب لندن تاسیس شده است، از برترین موزه‌های جهان به جهت داشتن ذخائر غنی آثار هنری به شمار می‌رود و موفقیت این موزه در دریافت این جایزه معتبر بیشتر مرهون پروژه بازسازی گالری‌ها و همچنین برپایی چندین نمایشگاه بسیار پرفروش است، ضمن این که این موزه در سال ۲۰۱۰ به رکورد جذب بیش از ۴۹۳ هزار بازدیدکننده از ۸۷ کشور جان دست یافت.

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

بستن