سایر مناطق دیدنی

سه کاخ بزرگ جهان و شگفتی های آن

در دنیای گردشگری کاخ های تاریخی و مجلل  از مهم‌ترین جاذبه‌ها به شمار می‌روند. دیدار از این کاخ‌های تاریخی از این جهت اهمیت دارد که با توجه به جایگاه‌شان به عنوان محل کار یا سکونت شاهان و سران با جذابیت‌های خاصی همراه است.

اولین کاخ بزرگ جهان – کاخ  کرملین

پیش از ورود به کاخ کرملین در مسکو پایتخت روسیه، بد نیست چند نکته بدانید. نمای خارجی این کاخ با چهار سنگ سپید بزرگ آراسته شده و تزئینات داخلی آن به دوران تاجگذاری الکساندر سوم در سال ۱۸۸۳ باز می‌گردد. این کاخ، مجموعه‌ای از چندین کاخ کوچک، تالار و کلیسا است که در دوره‌های مختلف احداث و یا به آن افزوده شده است.  کاخ کرملین، برای پذیرایی رسمی رئیس جمهوری فدراسیون روسیه استفاده می‌شود و تقریبا تمامی مذاکرات و معاهدات بین المللی و مهم مقامات روس با دیگر کشورها در این کاخ به امضا می‌رسد.

به نوشته روزنامه توریسم، با این حال، دیدار از کاخ کرملین تنها در صورتی ممکن است که شما به صورت تور و در یک گروه گردشگری معتبر شرکت کنید و مجوز رسمی برای بازدید گروهی داشته باشید. با این وجود، بازدید از کاخ بزرگ کرملین روندی پیچیده دارد.۲

اولین کاخ بزرگ جهان - کاخ  کرملین

 

دومین کاخ بزرگ جهان – کاخ طلایی رم

شهر رم، اکتبر سال ۲۰۱۴ پس از ۷ سال، درهای یکی از کاخ‌های تاریخی و شگفت‌انگیز خود را به روی گردشگران گشود. این کاخ که «خانه طلایی» نام دارد، محل سکونت «نرون»، امپراتور بی‌رحم و دیوانه روم باستان بود. «خانه طلایی» یا کاخ نرون، هیجان‌انگیزترین داستان‌های تاریخی روم باستان، از افراط کاری‌های نرون گرفته تا ایجاد انواع باغ‌ها و حما‌م‌های آب سرد و گرم باشکوه توسط امپراتوران بعدی و شاهکارهای هنری رنسانس را در خود جای داده است.

محل سکونت «نرون»، امپراتور روم باستان

کارکنان و مدیران این کاخ، امکان دیدار از برخی فضاهای داخلی آن را در روزهای شنبه و یک شنبه برای تورهای گردشگری فراهم کرده‌اند.چنان که در سایت رسمی کاخ نرون آمده است در هر یک از این دو روز، پنج تور به زبان‌های انگلیسی و اسپانیایی برگزار می‌شود.
تعداد گروه‌ها نیز محدود است و تنها ۷۵ دقیقه وقت برای بازدید دارند. گروه‌های بازدیدکننده توسط یک راهنمای متخصص، به طور تمام وقت همراهی می‌شوند. ورود یا حرکت افراد به تنهایی و جدا از گروه، اکیدا ممنوع است، اما در محوطه باز، منعی وجود ندارد.۲

بازدیدکنندگان در قالب گروه‌های توریستی می‌توانند از تراس‌ها و چشمه‌ها و اتاق‌ها و حجره‌های این کاخ دیدار کنند. اما توجه داشته باشید هنگام ورود به این کاخ، با توجه به کنترل و حفاظت فضاهای داخلی که درجه حرارت آن همیشه حدود ۱۰ درجه سانتی گراد است، باید در فصل سرد سال، با لباس کاملا گرم وارد کاخ شوید. دست آخر این که امکان شرکت در تورهای بازدید از کاخ نرون و تهیه بلیت آنلاین آن نیز فراهم است.

 

سومین کاخ بزرگ جهان – کاخ ورسای پاریس

کاخ « ورسای » در فرانسه، از کاخ‌های بسیار مشهور جهان است که توسط لویی چهاردهم در سال ۱۶۲۴ ساخته شده است. زمانی که این کاخ ساخته می‌شد، ورسای دهکده کوچکی بیش نبود، اما اکنون حومه بسیار ثروتمند در ۲۰ کیلومتری شهر پاریس است.
شهرت و محبوبیت این کاخ به حدی است که شاید به دلیل ازدحام بازدیدکنندگان، آنطور که باید و شاید از دیدار خود لذت نبرید. بنابراین بهتر است قبل از حضور در این کاخ، به کمک اطلاعات و راهنمایی‌هایی که در سایت این کاخ موزه ارایه شده، از روزهای شلوغ دور بمانید.

توجه داشته باشید که بازدید از کاخ ورسای برای برخی افراد همچون دانشجویان، فرهنگیان، اساتید دانشگاه و افراد زیر ۱۸ سال و نیز افراد زیر ۲۶ سال مقیم کشورهای اتحادیه اروپا، کودکان دبستانی، دبیران مدارس فرانسوی زبان و نیز افرادی با معلولیت‌های جسمانی و همراهان‌شان رایگان است.۲

استفاده از صندلی چرخدار یا کالسکه بچه‌ها و دیگر وسایل فلزی در اتاق‌های کاخ ممنوع است. کاخ ورسای برای افراد بدون وسیله نقلیه امکان استفاده از خودروهای الکتریکی و اتوبوس‌های برقی را فراهم کرده که در حد فاصل کاخ‌های مختلف رفت و آمد می‌کنند.
همچنین امکان خوردن و آشامیدن در بخش‌های مختلف کاخ و خرید سوغات، از کتاب گرفته تا انواع جواهرات و صنایع دستی، به طور حضوری یا آنلاین امکان‌پذیر است. استفاده از دوربین و آوردن حیوانات خانگی هم در اتاق‌های این کاخ به شدت ممنوع است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن