مناطق دیدنی فرانسه

سفر به دهکده فرانسوی‌های کوآلالامپور

دهکده فرانسوی‌های کوآلالامپور و مجموعه تفریحی زیبا در منطقه بوکیت تینگی Bukit Tinggi ،یکی از مناطق کوهپایه‌ای و خوش آب و هوای استان پهنگ در۵۵ کیلومتری شمال شرق کوآلالامپور واقع شده است.
کلمار تروپیکال ( Colmar Tropicale ) که به دهکده فرانسوی‌های کوآلالامپور معروف است شامل هتلی است که شبیه دهکده فرانسوی کلمار در قرن شانزدهم میلادی بنا شده است. این منطقه به وسعت ۸۰ هکتار در جنگل‌های انبوه استوایی قرار گرفته است.
این هتل به سبک معماری اروپایی و به شکل یک دهکده قدیمی با ساختمان‌های رنگارنگ و سقف‌های شیبدار، کانال‌های آبی  باریک و یک پیاده رو اصلی سنگفرش شده است که ساختمان‌های هتل و رستوران‌ها و کافی شاپ‌های کوچک و زیبا در دو طرف آن صف کشیده‌اند.به نوشته توریست مالزی، اطراف میدان مرکزی این دهکده با آب‌نمای زیبا، محل اجرای موزیک زنده و نمایش خیابانی است که تجربه‌ای جدید و دلپذیر برای میهمانان هتل و دیگر بازدیدکنندگان رقم می‌زند

 

در نزدیکی این هتل محلی به نام  دهکده ژاپنی قرار دارد. این باغ کوچک با خانه‌های سنتی ژاپنی و برکه‌های آب زیبا توسط طراح معروف ژاپنی Kaio Ariizumi و تیمش ساخته شده است. بازدیدکنندگان از این دهکده ژاپنی ضمن آشنایی با آداب و رسوم این کشور مانند پوشیدن کیمونو و اجرای مراسم سنتی صرف چای می‌توانند از امکانات ماساژ وحمام آب گرم نیزلذت ببرند.از دیگر محل‌های جالب و دیدنی مجموعه کلمار تروپیکال می‌توان به باغ گل و گیاهان استوایی و معبد بودای ۴ سر اشاره کرد. این مجموعه همچنین دارای یک سالن مجهز ورزشی، زمین گلف و امکانات اسب سواری و کوهپیمایی درمیان جنگل‌های زیبای این منطقه است.

افراد عادی که قصد اقامت در این هتل را ندارند می‌توانند با پرداخت ورودیه ازهمه امکانات این مجموعه تفریحی استفاده کنند

.The-Emperor-aka-The-Inca-reigns-over-Inti-Raymi

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

بستن