اخبار گردشگری

سفرهای نوروزی پرطرفدار کدام اند؟

در سال‌های اخیر گردشگری چه از نوع خارجی و چه از نوع داخلی در ایران پیشرفت‌های چشم‌گیری داشته است. آن دسته از شهرها که پتانسیل توسعه صنعت گردشگری را داشته‌اند در طول این سال‌ها با بهبود امکانات رفاهی و تفریحی برای گردشگران مردم بیشتری را به خود جذب کرده‌اند. به جز شهر مشهد که به خاطر وجود حرم امام رضا (ع) در آن از دیرباز مورد توجه مسلمانان داخل و خارج از ایران بوده است، جزایر کیش و قشم نیز در سال‌های اخیر جزء پر طرفدارترین مناطق توریستی ایران بوده و  در هر فرصت مناسبی که برای سفر دست می‌دهد از تورهای آنها استقبال بسیار زیادی می‌شود.

تعطیلات نوروز نیز یکی از بهترین فرصت‌ها برای سفر است چراکه اکثر مردم در این ایام تعطیلاتی طولانی دارند و همچنین هوا برای سفر در اوایل بهار بسیار هوای مطبوعی است. بنابراین بیشتر مردم از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی‌ها برای سفر در این تعطیلات را آغاز می‌کنند.

شهرهای نام برده از دیرباز در این ایام بسیار شلوغ می‌شوند. این شهرها به خاطر داشتن جاذبه‌های طبیعی و تاریخی همیشه از مقاصد اصلی گردشگران بوده است و می‌توان آنها را پر طرفدارترین مقاصد سفر در نوروز  دانست. در این میان شهر مشهد به علت وجود حرم امام رضا(ع) پر بازدیدتر از دیگر شهر هاست.

 

بهار می‌تواند بهترین زمان برای سفر به مشهد باشد. وجود تعطیلات نوروز، آب‌وهوای مناسب و تنوع در تور مشهد نوروز ۹۷ که معمولا در رنج قیمتی مختلف یافت می‌شود؛ از دلایل اثبات مناسب بودن این سفر است.

 

مشهد به دلیل تداخل جبهه‌های مختلف آب و هوایی، دارای خصوصیات ویژه اقلیمی‌ست؛ اما در مجموع می‌توان گفت که آب‌وهوای شهر مشهد، متغیر اما معتدل و متمایل به سرد و خشک است و از تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌های سرد و مرطوب برخوردار است. مشهد به واسطه آب و هوای متغیرش، توانسته است در تمام طول سال زائران و گردشگران را به خود جذب کند؛ با این حال به سبب زمستان‌های مرطوب، اوایل بهار به‌نوعی بهترین زمان برای سفر به مشهد است.

جزایر کیش و قشم نیز دو مقصد سفری هستند که در سال‌های اخیر طرفداران آنها بیشتر شده و روز به روزهم بیشتر می‌شود. این دو جزیره در تعطیلات نوروز هم مورد توجه مردم قرار می‌گیرند و تورهای مختلفی برای سفر به این مقاصد طراحی می‌شود. جزایر و شهرهای جنوبی ایران در این زمان‌ از سال در بهترین شرایط جوی قرار دارند و مناسب‌ترین گزینه‌ها برای سفر هستند؛ چرا که بهار طبیعت در این مناطق از ایران، معمولاً در اوایل اسفند ماه آغاز می‌شود و در تعطیلات نورروزی به اوج شکوفایی خود می‌رسد. این در حالی‌ست که در همین زمان، اکثر نقاط ایران، هوای سرد و خشکی را تجربه می‌کنند.

 

 

امکانات رفاهی زیادی که در جزیره کیش وجود دارد، گردشگران زیادی را متقاعد می‌کند تا تور کیش نوروز ۹۷ را انتخاب کنند. امکان آب‌تنی در ابتدای بهار، ویژگی بزرگی‌ست که جزیره کیش به خوبی از آن بهره برده است؛ تفریحات آبی تکامل‌یافته و شگفت‌انگیز، تور کیش را به یکی از بهترین انتخاب‌ها در این زمان‌ها از سال تبدیل می‌کند.

جزیره قشم اگر چه مانند کیش امکانات رفاهی ندارد اما از چنان طبیعت بکری برخودار است که همه سفر دوستان را قانع می‌کند حداقل یک بار از این جزیره بازدید کنند.

 

تور قشم نوروز ۹۷ از ویژگی‌های بسیار مهم‌‌تری به نسبت همتای معروفش (جزیره کیش) سود می‌برد که گردشگران جدی‌تر را به خود جذب می‌کند؛ مهم‌ترین ویژگی تور قشم، جاذبه‌های حیرت‌آور طبیعی‌ست که تقریباً تمام آنها را تنها در این جزیره تجربه خواهید کرد! طبیعت قشم در بهار به اوج شکوفایی می‌رسد و به دلیل وقوع بهار زودرس در مناطق جنوبی ایران، گردشگران در تعطیلات نوروز قشم، طبیعتی استثنایی را تجربه خواهند کرد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن