مناطق دیدنی ارمنستان

خانه اپرا ایروان در ارمنستان

یکی‌ از بخشهای‌ بسیار مهم‌ فرهنگ‌ ارمنستان‌ موسیقی‌ است، به‌ طوری‌ که‌ در سالهای‌ اخیر سبکهای‌ جدیدی‌ از موسیقی‌ به‌ وجود آمده‌ است‌ و این‌ به‌ وسیله‌ ارکستر سمفونی‌ ارمنستان‌ در سطح‌ جهانی‌ در زیباترین‌ ساختار آن‌ در خانه‌ اپرای‌ ایروان‌ به‌ اجرا درمی‌آید، جایی‌ که‌ می‌توان‌ به‌ یک‌ فصل‌ کامل‌ از اپرا گوش‌ کرد .

فرهنگستان ملی اپرا ، تئاتر و باله ارمنی (Armenian Opera Theater) در سال ۱۹۳۲ در ایروان ، ارمنستان تاسیس شد و در ۲۰ ژانویه ۱۹۳۳ باز شد . ساختمان تئاتر در سال ۱۹۴۰ به دست معماری به نام Alexander Tamanian ساخته شد .

بلافاصله بعد از تاسیس سالن تئاتر گروه باله دریاچه قو اثری از چایکوفسکی که اولین بار در سال ۱۹۳۵ اجرا شد ، راه اندازی شد . افتتاح این سالن تئاتر ساخت اپراها و باله های ملی را ترویج کرد و برای اولین بار باله شادی (Happiness) توسط Aram Khachaturian اجرا شد .

این نوع باله به نام Gayane یک نوع باله سنتی ارمنی است که همراه با آهنگ در سرتاسر جهان اجرا می شود و محبوبیت ویژه ای دارد . علاوه بر این رستوران ها ، کافی شاپ ها و پارک های اطراف محوطه سالن اپرا همیشه پذیرا گردشگران هستند .

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن