اخبار گردشگری

بازگشایی مجدد موزه فرهنگ و آموزش حکیم نظامی آستارا +عکس

«داریوش ملک‌زاده» اظهار کرد: موزه فرهنگ و آموزش آستارا، به‌عنوان نخستین موزه اختصاصی آموزش و پرورش در شمال کشور، سوم خرداد ماه سال ۱۳۹۵ در مدرسه تاریخی و زیبای حکیم نظامی که بنای آن به دوره قاجار برمی‌گردد، افتتاح شد.

وی با بیان این‌که این موزه یکی از مهم‌ترین اماکن فرهنگی کشور محسوب می‌شود و نبود کارشناس موزه عاملی برای نیمه تعطیل شدن آن بود، ادامه داد: یک سری از آثار و اسناد تاریخی که مرتبط با تاریخ ۱۱۰ ساله آموزش و پرورش شهرستان است، در این موزه نگهداری می‌شود که با توجه به قدمت تعلیم و تربیت در آستارا، کافی نیست و امیدواریم با بازگشایی مجدد موزه و تحویل سایر آثار فرهنگی موجود در منازل اهالی، جایگاه این موزه را ارتقا دهیم.

ملک‌زاده در بخش دیگر سخنان خود از سرمایه‌گذاری میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این موزه سخن گفت و با اشاره به این‌که افرادی از آموزش و پرورش مسئولیت موقت اداره آنجا را بر عهده دارند، تصریح کرد: هماهنگی‌هایی با هیئت مؤسس و مدیریت آموزش و پرورش شهرستان انجام شده است تا کارشناسان رسمی از سوی میراث‌فرهنگی در آنجا مستقر شوند.

وی افزود: با کمک خیران فرهنگ دوست شهرستان، تابلوی نفیسی با خط استاد کریم صمدزاده و کاشی کاری استاد علی صمدی فرد برای سردر ورودی آن نصب و فعالیت آن همزمان با دهه مبارک فجر از سر گرفته شد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آستارا تصریح کرد: رایزنی‌هایی با معاونت میراث‌فرهنگی استان انجام شده است تا سیستم سرمایشی و گرمایشی آن اصلاح و سرویس بهداشتی اختصاصی و جدا کردن فضای مدرسه از موزه نیز انجام شود.

 

 

رایانه کمک تلفنی | خرید آنلاین کتاب

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن