اخبار گردشگری

افتتاح مرکز مانیتورینگ یگان حفاظت از آثار تاریخی در سمنان

فرمانده یگان حفاظت از آثار تاریخی استان سمنان از افتتاح مرکز مانیتورینگ یگان حفاظت از آثار تاریخی استان سمنان در دهه فجر امسال خبرداد.

سرهنگ محمدرضا افضلی بااعلام این خبر، افزود: این مرکز با هدف افزایش حفاظت از موزه‌ها و آثار تاریخی استان سمنان راه اندازی شده است و جاذبه‌های مهم استان به صورت آن لاین رصد می‌شوند.

وی راه‌اندازی این مرکز را در کاهش میزان تخلف در آثار تاریخی از جمله حفاری غیرمجاز، تخریب آثار و … موثر دانست و گفت: در مرحله نخست، تجهیزات مورد نیاز برای رصد شبانه‌روزی مخزن اداره کل و موزه پهنه سمنان فراهم شد و به زودی ۱۲ اثر تاریخی و موزه فعال سایر شهرستان‌های استان نیز تحت پوشش این مرکز قرار می‌گیرند.

فرمانده یگان حفاظت از آثار تاریخی استان افزود: اتصال آثار تاریخی امامزادگان دارای دوربین به مرکز مانیتورینگ نیز در دستور انجام است.

افضلی، رصد شبانه‌روزی آثار تاریخی و استحکام بخشی و ارتقاء امنیت محل‌های نگهداری اشیای تاریخی استان را از جمله فعالیت‌های مهم انجام شده توسط یگان حفاظت استان سمنان در سالجاری عنوان کرد.

وی گفت: با هدف افزایش توان عملیاتی کارکنان یگان حفاظت، کار ساخت و تجهیز اسلحه خانه یگان حفاظت مطابق با استاندارهای لازم نیز انجام شده است.

فرمانده یگان حفاظت از آثار تاریخی استان سمنان گفت: علاقمندان به حفاظت و صیانت از آثار تاریخی استان سمنان می‌توانند هرگونه تخلف، تعرض، تخریب یا حفاری غیرمجاز علیه آثار تاریخی را به شماره ۳۱۷۰۵ سامانه خبری یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان اعلام کنند

استان سمنان دارای بیش از یک هزار اثر تاریخی شناسایی شده است که تمامی این آثار نیاز به مراقبت و حفاظت با مشارکت عموم شهروندان دارند.

 

 

قیمت تلویزیون | وام ازدواج

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن