مناطق دیدنی ایران

آبشار دره‌ی عشق

خروج آب از دل کوه و ارتفاع بیش از ۱۰۰ متر آبشار دره‌ی عشقاز مهم‌ترین شاخصه‌ها و شگفتی‌های این آبشار در سطح کشور است.
آبشار دره‌ی عشق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری شهرکرد در منطقه‌ی مشایخ شهرستان کیار در نزدیکی روستای دره عشق واقع است.
در کنار این جاذبه‌ی طبیعی بسیار زیبا، رود کارون جریان دارد و در اطراف آبشار، انارستان‌ها و شالیزارهای برنج روستای دره عشق و دورک شاهپوری فضای شگفت‌انگیزی را به وجود آورده و فصول بهار و تابستان وقت مناسبی برای بازدیدکنندگان است.
از ویژگی‌های آبشار دره عشق نه از قله یا میان کوه، ‌بلکه از دل کوه چون ماهی بیرون می‌جهد، در زیر آن فضای هموار وسیعی وجود دارد که امکان ایجاد تاسیسات لازم را فراهم می‌کند، در جنب این فضا رودخانه ارمند سرشاخه اصلی رودخانه کارون به آرامی جاریست و امکانات بهره‌برداری سیاحتی متعددی را ایجاد کرده است.
مجموعه‌ی این عوامل پیوستگی فضای شگفت‌انگیزی را فراهم می‌کند که می‌توانند مدت‌های درازی توجه ناظران و بینند‌گان را به خود مشغول کنند.
با توجه به اقلیم مناسب، شرایط آب و هوایی و اکوتوریسم این منطقه، آبشار دره عشق به عنوان یکی از کانون‌های گردشگری استان تبدیل شده و سالانه شمار فراوانی از مسافران و گردشگران از آن بازدید می‌کنند.
پوشش جنگلی منطقه‌ی حفاظت شده هلن، باغات زیبای انار، حاشیه رودخانه ارمند، شالیزارهای برنج، دره‌نوردی و شرایط مناسب برای قایقرانی در آب‌های خروشان از جاذبه‌های کم نظیر این آبشار طبیعی در شهرستان کیار است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن